Cześć, nazywam się Kasia Szewczyk i zajmuję się projektowaniem graficznym. Działam głównie w obszarach brandingu, kreacji i typografii. 
Wymiana energii z ludźmi to jeden z najprzyjemniejszych elementów procesu projektowego. 

Co robię i z kim:
Uwielbiam współpracować z osobami, których marzenia są większe niż obawy i zmieniają świat wprowadzając swoje wizje w życie. Moje zadanie zaczyna się kiedy te wizje potrzebują formy. Nowe marki, wydarzenia, restauracje, osobiste projekty - różnorodne kreacje, które łączy pasja, dobry gust i wysoka jakość. Nadaję im formę i charakter. Uwielbiam miksować typografię, bawić się kolorami i wchodzić w Wasze głowy szukając rozwiązań ze snów! 
Kreacja marki to projektowanie tożsamości i wizerunku firmy w sposób konsekwentny i świadomy. Silna identyfikacja będzie rezonować na poziomie emocjonalnym i intuicyjnym. Branding to nie tylko logo. To opowiadanie historii, budowanie wizerunku, interakcja z odbiorcą. 
Tym zajmuję się na co dzień!

Proces projektowy:
Pracę nad projektem zawsze zaczynamy od briefu - to zestaw kilku ważnych pytań na start. Odpowiedzi pomogą mi lepiej poznać Twój biznes i Twoje aspiracje. Będą ważne również dla Ciebie - ułatwią wyznaczyć kierunek działań, określić preferencje i zastanowić się nad celem.
Po analizie briefu przechodzimy do kreacji moodboardu określającego tożsamość marki. To wszystkie rozmowy, założenia i pomysły w wizualnym skrócie. Moodboard jest idealnym sposobem na wizualizację tego, co mamy na myśli i zapewnienie, że ruszamy w odpowiednim kierunku. Uwielbiam moodboardy, które są tak trafione, że nakręcają do działania. Są one często wizualizacją marzeń i planów związanych biznesem. 
Kolejnym etapem jest praca nad logo i kluczem wizualnym marki. Każdy biznes jest inny i ma swoje potrzeby dlatego już na tym etapie projektujemy linię graficzną dopasowaną do konkretnego projektu. Ustalamy kolory, kroje pisma, projektujemy motywy graficzne, dobieramy papiery i wykończenie dla elementów drukowanych, które mówią wiele o Twojej firmie - od profesjonalnej i estetycznej wizytówki po konsekwentnie prowadzone konta w social mediach. Ważne by identyfikacja była spójna i zawsze odpowiednio reprezentowała Twoją markę!

Jak to się stało, że to robię:
Projektowanie graficzne jest ogromną częścią mojego życia. Oficjalnie zaczęło się kiedy postanowiłam zdawać egzaminy do Liceum Plastycznego - miałam 15 lat i wiedziałam, że albo Grafika w Plastyku w Kielcach albo nic! Bez większych obaw wyprowadziłam się od rodziców, żeby ruszyć kolorową drogą pełną sztuki i inspirujących ludzi. Kolejnym przystankiem było ASP w Łodzi a następnym moje największe marzenie - Anglia! Dwa piękne i inspirujące lata, które rozpoczęły się semestrem na School of Design University of Leeds. Później był staż na juniorskim stanowisku w Matthew Brand Solution, wyjazd do Bristolu - najbardziej kreatywnego miasta na wyspach, a tam walka o przetrwanie wśród młodych, zdolnych i szukających okazji do rozwoju ludzi. Udało się - projektowałam dla młodej, lokalnej firmy, która rozrastała się w ultraszybkim tempie! Głowę czyściłam pracując jako wolontariusz w pięknym, brytyjskim ogrodzie. Po roku orki i pedałowania w deszczu wróciłam do Łodzi. Dołączyłam do zespołu Fajnych Chłopaków i rozpoczęłam kilka nowych projektów. Moje życie wypełniło się grafiką do granic możliwości. Cały czas projektowałam, szkicowałam, rozmyślałam nad kolejnymi zadaniami - rano, wieczorem, w weekendy i święta. Po niesamowicie intensywnym roku wyklarowało się czym i w jakiej formie będę się zajmować. Efekty tej decyzji wiszą na stronie głównej :)

Nie wstydź się i pisz do mnie śmiało na halo@katszewczyk.com