Istnieje podział na 4 typy osobowości brandów wg. pór roku. Podchodziłam do niego bardzo ostrożnie a nawet sceptycznie bo taki podział wydawał mi się ciężki i nienaturalny. Oj, jak bardzo się myliłam! 
Okazuje się, że jesteśmy bardziej przewidywalni niż nam się wydaje. 
Podział sezonowy to sprytne narzędzie dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przgodę z Kreacją Marki  bo pomaga zrozumieć podstawowe i łatwo przyswajalne komunikaty. Kiedy oswoimy się z tymi czterema charakterami to miksowanie ich cech w celu wygenerowania nowej kreacji będzie przyjemne i bardzo skuteczne. Podział na cztery pory roku dotyczy kolorystyki, typografii i stylistyki zdjęć i motywów graficznych. Omawiamy i ćwiczymy to wszystko na warsztatach. Tymczasem zapraszam Was to zapoznania się z 4 paletami kolorów i dobranych do nich zdjęć, które wprowadzą Was w temat! Do tego krótki opis cech każdej z pór roku. 
W kolejnym wpisie pokażę Wam podział sezonowy skupiony głównie na typografii. Zobaczycie jak wszystko łączy się w całość!

WIOSNA
Spontaniczna, inspirująca, kreatywna, radosna. Wiosna jest pełna życia ale nie bierze go zbyt poważnie. Jeśli Twoja marka jest wiosną kolory, które ją reprezentują powinny być żywe i lekkie! Idealnie sprawdzi się miks pasteli z neonowym akcentem.LATO
Spokojna i intuicyjna. Stonowana, przyjemna, elegancka i ponadczasowa to letnia osobowość, która nigdy Cię nie zawiedzie. Dla lata najlepsze kolory to te z domieszką szarości, chłodne i delikatne jak letni wiatr.
JESIEŃ
Naturalna i namiętna jesień jest typem najmniej materialistycznym ze wszystkich typów. Autentyczna, niezależna, ciekawa świata, związana z naturą osobowość jesienna stawia na ciepłe, intensywne barwy, przypominające kolory oświetlone popołudniowym słońcem. 

ZIMA
Pewna siebie, profesjonalna i energiczna zima mocno stąpa po ziemi. Atrakcyjna i bezkompromisowa osobowość zimy lubi luksus i minimalizm. To taka szykowna szefowa, której osobowość należy podkreślić mocnymi kontrastami i wyrazistą czernią.​​​​​​​


Back to Top